Jít do obsahu fóra

BASA PRO RADOST

Fórum o basových linkách nejen v country, folku a trampské písni a všem ostatním okolo baskytary

Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.

Pojďte pomoci tvořit fórum - přidejte svůj názor - buďte s námi country

Fórum je nekomerční, přihlášení a přístup k notám zadarmo. Případné odkazy na jiné stránky či obchody jsou jen projevy spokojenosti. Přístup ke skladbám v jiných formátech a bez vodoznaku jen pro registrované

Veškerá zde zveřejněná díla jsou případně citace původních děl, nejsou určena k dalšímu šíření či jakékoli jiné publikaci a jsou určena pouze pro studijní účely především obce amatérské

Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty


Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

1

O korekcích jenom krátce. To co se většinou používá v "klasických" zesilovačích, tedy  HIFI je pro nástrojové zesilovače spíše nepoužitelné. Klasické a léty ověřené korekce pro elektronkové zesilovače jsou nejlépe asi vysvětleny zde http://www.duncanamps.com/tsc/ , kde si můžete i vyzkoušet měnit hodnoty součástek a sledovat, co to udělá. Myslím si že pro pochopení funkce je to docela "polopatické".

A opět bych odkázal na stránky ve vyhledavačích po zadání "tube guitar amp" a podobně. Jsou to vesměs klasická a léty ověřená schémata.

A co se dá ještě dělat se zvukem celého zařízení, změnou kondenzátorů v katodách elektronek a změnou vazebních kondenzátorů - opět bych odkázal na "betaron" na různých diskusích se o této problematice zmiňuje a dále na knihy Věrný zvuk a další, které popisují funkci elektronkových zesilovačů. (musím se také konečně odhodlat a napsat seznam vhodné literatury)



TOPlist